Technologie
Ekonomiczne drukowanie w domu i w biurze

Ekonomiczne drukowanie w domu i w biurze

W dzisiejszych czasach, aby przenieść tekst na kartkę papieru nie sięgamy już po zeszyt i długopis. Praktycznie, każdy z wytworzonych dokumentów w domu czy w pracy powstaje na komputerze po czym zostaje przeniesiony na kartkę papieru za pomocą drukarki. Jest to duże ułatwienie, ponieważ w programie komputerowym możemy w każdej chwili poprawić błąd bez większego wysiłku, a tekst pozostaje czytelny.

Niemniej jednak jest to znacznie droższe rozwiązanie niż zaopatrzenie się w długopis i kartkę. Oprócz samych urządzeń takich jak komputer czy niezbędna drukarka powinniśmy posiadać także wszelkie materiały potrzebne do drukowania czyli zarówno papier jak i toner lub tusz. Co zatem zrobić, aby nie rezygnować z drukowania jednocześnie minimalizując jego koszty?

Pierwszym krokiem powinien być zakup zamiennika naszego tonera lub tuszu w sklepie internetowym ArtJet. Ponieważ rynek tych produktów jest wyjątkowo szeroki, nie musimy obawiać się o urządzenie czy jakość drukowanego tekstu. Oczywiście nikogo nie namawiamy na zakup najtańszego zamiennika niewiadomego pochodzenia. Na rynku dostępne są dobrej jakości zamienniki dedykowane danym modelom drukarek, dzięki czemu nie ma możliwości ich uszkodzenia. Oferta jest na tyle szeroka, że możemy zakupić zamiennik nie odbiegający jakością od oryginału w przystępniejszej cenie. W sklepie internetowym ArtJet możesz kupić wyłącznie najwyższej jakości zamienniki, takich producentów jak Orink, MyOffice, czy TFO.

Kolejnym krokiem jest zmiana przyzwyczajeń. Warto pamiętać dokonując każdego wydruku, aby skorzystać z funkcji duplex czyli ustawień na drukowanie dwustronne. Ta mała zmiana pozwoli zaoszczędzić przede wszystkim zużycie papieru w naszym domu i firmie, co wkrótce zauważymy w postaci zaoszczędzonych pieniędzy. Warto także zmieniać ustawienia co do jakości druku. Jeżeli nie drukujemy ważnych dokumentów, warto przestawić  jakość druku z „normalnej” na „najszybszą”, takiej zmiany możemy dokonać w „Panelu sterowania” pod zakładką „Właściwości/Preferencje drukowania”. Dzięki ten drobnej zmianie drukarka nie będzie marnowała tuszu. Przy wydrukach roboczych warto również pomyśleć o ich skali. Nie każdy musi być drukowany w skali 1:1, przy mniej istotnych wydrukach można zmniejszyć czcionkę, bądź wydrukować dwie strony na jednej kartce, druk straci nieco na czytelności, ale przy większej ilości stron różnica w zużyciu papieru oraz tuszu będzie znacząca. Również nie każdy z wytworzonych dokumentów musi zostać wydrukowany przy użyciu kolorowego tuszu. Jak wiadomo jest on droższy od jego czarnego odpowiednika, dlatego warto zmieniać ustawienia drukowania tak, aby drukować w kolorze tylko wtedy, gdy jest to niezbędne.

dokumentty

Pożytecznym pomysłem jest również sprzedawanie zużytych kartridży po tuszach i tonerach. Nie przyniesie nam to co prawda dużych sum pieniędzy, ale możemy pozbyć się tego odpadu zarabiając nieco na tym. Jeżeli wdrożymy tą zasadę i będziemy je systematycznie sprzedawać zapewne po pewnym czasie uzbieramy odpowiednią sumę pieniędzy wystarczającą na zakup choćby nowego tonera czy ryzy papieru.

Jak widać sposobów na oszczędności w drukowaniu jest wiele, każdy z nich wymaga jednak systematyczności. Dlatego wybierzmy odpowiedni dla siebie i konsekwentnie go realizujmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *