Obsługa księgowa serwisu komputerowego – jak wybrać najlepsze biuro rachunkowe

biznesman rozmawia przez telefon

Każda firma powinna zadbać o profesjonalną obsługę księgową. Jeżeli prowadzimy firmę o profilu IT, trudno abyśmy znali się na przepisach prawa związanych z prowadzeniem księgowości. W przypadku obsługi księgowe serwisu komputerowego sprawa wygląda podobnie jak w przypadku każdej innej firmy. Jedyną różnicą jest stopień zaawansowania prowadzonych usług, albowiem serwis komputerowy może skorzystać z obsługi księgowej online, właśnie dzięki doskonałej znajomości wszystkich systemów informatycznych, niezbędnych przy kontakcie zdalnym kontakcie z biurem rachunkowym.

Obsługa księgowa firm IT

Biura księgowe działające dla naszej firmy zdalnie, oferuje współpracę za pomocą profesjonalnych aplikacji online, w których odbywa się prowadzenie całej księgowości, sprawdzanie faktycznego stanu rozliczeniowego oraz zapisywaniem i przesyłaniem najważniejszych dokumentów księgowych. Jest to wyjątkowo komfortowe i nowoczesne rozwiązanie dla firm prowadzących swoją działalność także przy pomocy programów komputerowych oraz potężnego narzędzia, jakim jest Internet.

spotkanie biznesowe

Małe firmy o działaniu lokalnym rzadko decydują się na obsługę księgową z miast bardzo odległych od siedziby firmy. Czasami ma to związek z niedostateczną wiedzą na temat nowoczesnych systemów informatycznych. Firmy te wolą bezpośredni kontakt w placówce stacjonarnej. Jednak każdego roku przybywa firm, które mając swą siedzibę np. w Warszawie, decyduje się skorzystać z usług rachunkowych firmy w Dąbrowie Górniczej czy nawet Nowym Sączu. Dzisiaj odległość nie jest żadną przeszkodą.

Firmy, które najczęściej korzystają z usług biura księgowego z odległych miast, to wszelkiego rodzaju firmy informatyczne, serwisy komputerowe, firmy specjalizujące się w prowadzeniu baz danych, programiści komputerowi oraz inni freelancerzy, których główną działalnością jest praca z komputerem.

Jakie biuro księgowe jest najlepsze?

Wybierając biuro księgowe dla swojej firmy, powinniśmy przede wszystkim sprawdzić zakres usług jakie oferuje oraz zasięgnąć opinii o danej firmie. Im większe biuro księgowe, tym lepsza jego obsługa. Im więcej posiada pozwoleń, certyfikatów i wykwalifikowanych szkoleń, tym więcej usług księgowych może prowadzić, a wszystkie na najwyższym poziomie. W tym miejscu musimy wspomnieć o usługach biura rachunkowego z Dąbrowy Górniczej – Tax Bonus, które szczerze polecamy każdemu rozpoczynającemu działalność, jak również firmom, które są już na rynku od ładnych paru lat.

Dedykowany księgowy dla serwisu komputerowego

sterta dokumentów leżąca na podłodze firmowejKolejną kwestią jest obsługa serwisu komputerowego czy innej firmy z branży IT, przez jedną osobę, która zna strukturę i działalność firmy, a co za tym idzie doskonale zajmuje się prowadzeniem księgowości. Ważne, aby przedsiębiorca posiadał numer telefonu oraz adres e-mail do konkretnego pracownika biura księgowego, dzięki czemu kontakt zawsze jest sprawnie prowadzony.

Biuro rachunkowe działające dla twojej firmy powinno:

  • rozliczać wszystkie wydatki związane z prowadzeniem firmy, także te połączone z obsługą aplikacji internetowych;
  • prowadzić doradztwo w sprawie kosztów i przychodów w firmie,
  • zajmować się obsługą faktur zagranicznych,
  • rozliczać na bieżąco wszystkie zakupy, w tym także zakupy programów komputerowych.

 

Jeżeli prowadzisz serwis komputerowy, obsługa komputera oraz wielu aplikacji i programów) komputerowych nie jest ci obca. Biuro księgowe może zaoferować także swoją aplikację do fakturowania i księgowości, którą dzięki znajomości branży zrozumiesz i obsłużysz bez większych problemów. Tego rodzaju aplikacje księgowe zawierają pełen pakiet usług, posiadają funkcje wystawiania i przeglądania faktur, kontrolowania dokumentów związanych z poniesionymi kosztami oraz monitorowania pełnego zakresu finansów i dokumentów podatkowych, z możliwością odbioru po stronie klienta i biura jednocześnie. Oczywiście – jeśli już używasz swojego ulubionego programu do fakturowania, nic nie stoi na przeszkodzie, aby do biura rachunkowego przesyłać same faktury, wyciągi i inne uzgodnione dokumenty potrzebne do comiesięcznych rozliczeń księgowych.

Zdalne usługi biura księgowego

Firma prowadząca serwis komputerowy to dość wymagający klient dla biura księgowego, albowiem jego znajomość komputerów i systemów informatycznych przewyższa wiedzę nawet najbardziej wykwalifikowanych pracowników biura księgowego. Dlatego firma IT zazwyczaj decyduje się na zdalne usługi biura księgowego, oczekując profesjonalnego podejścia i równie fachowej obsługi ze strony pracownika obsługującego właśnie jego firmę.

Nie jedno biuro księgowe mogłoby wiele nauczyć się od serwisu komputerowego, albowiem w kwestii technologii i nowinek komputerowych, branża IT nie ma sobie równych. Jeżeli tylko biuro księgowe wywiązuje się ze wszystkich zadeklarowanych usług, a obsługa firmy IT odbywa się na wysokim poziomie, każda inna firma zechce skorzystać z usług księgowych takiego biura, a co najważniejsze z przyjemnością poleci go również znajomym i innym firmom, będących ich klientami.