Podstawowa ochrona do smartfona – etui silikonowe

Smartfon tapnięcie

Kupując nowy a nawet używany telefon ale z wyższej półki obawiamy się jak sprawdzi się on w codziennym użytkowaniu, obawiamy się również o jego stan i wygląd za miesiąc, rok, dwa. Nawet użytkując telefon zgodnie z zasadami producenta, z dbałością o urządzenie nie jesteśmy w stanie wyeliminować wszystkich zagrożeń, możemy jednak zminimalizować ryzyko stosując dodatkowe elementy takie jak etui silikonowe na smartfon czy też szkła hartowane na ekran.

Smartfon śliski jak ryba

rybkaProducenci smartfonów chcą, aby ich produkty ładnie „błyszczały”, były piękne, eleganckie, nic w tym dziwnego, wygląd to podstawa udanej sprzedaży, jednak często wygląd nie idzie w parze z ergonomią. Jeśli w swoich rękach miałeś kiedykolwiek „śliskiego” smartfona to doskonale wiesz jak ważne jest, aby go umiejętnie chwycić, tak aby nie wyślizgiwał się z dłoni. Etui silikonowe na smartfony ma to do siebie, że zakrywa tylną część urządzenia jednocześnie pokrywając boki. Pozwala to wyeliminować z części smartfonów ów negatywną cechę, która szczególnie daje się we znaki użytkownikom smartfonów o większej przekątnej ekranu i gabarytach. Taki telefon bez dodatkowego zabezpieczenia łatwiej uszkodzić, ponieważ ryzyko wyślizgnięcia się z dłoni wzrasta.

Bezpieczeństwo

kobieta ze smartfonikiemEtui silikonowe na smartfony posiada również inne cechy, typowo związane z bezpieczeństwem i zwiększaniem ochrony urządzenia. Za sprawą pokrycia boków oraz sztywnej konstrukcji tego typu etui jest w stanie skutecznie absorbować upadki, szczególnie gdy telefon uderza o podłoże kantem, gdzie jak wiemy energia uderzenia może scentralizować się na jednym punkcie powodując poważne uszkodzenie obudowy, a czasem też dużej części ekranu smartfona.

Które etui wybrać?

Warto wybierać spośród najlepszych na rynku. Wysokiej jakości etui silikonowe wytwarza sklep internetowy moVear, który w swojej ofercie posiada całą gamę różnego typu etui na smartfon, od silikonowych, po eleganckie skórzane, znajdziemy w nim również szkła hartowane, które co ciekawsze są specjalnie przygotowane do stosowania wraz z etui, co niewątpliwie jest ogromnym atutem etui marki moVear.

Silikonowe etui tego producenta mają jeszcze jedną ważną cechę – są idealnie dopasowane do urządzenia. Czym lepiej etui przylega, tym zwiększa się poziom odporności na uszkodzenia. Oczywiście całkowicie ryzyka nie da się wyeliminować, ale stosując dobre praktyki związane z użytkowaniem smartfonów oraz dodatkowe elementy ochronne, jesteśmy w stanie lepiej przygotować się na to co prędzej czy później podczas codziennej eksploatacji smartfonu nastąpi – przypadkowe uderzenie, zarysowanie, zadrapanie. O dobrych praktykach użytkowania urządzeń przenośnych napiszę przy innej okazji.