Powerbank do smartfona

Powerbank do smartfona

Co to jest Powerbank. Dlaczego warto go używać. Dlaczego warto mieć go zawsze przy sobie. O tym wszystkim napiszę w tym artykule.

Powerbank można powiedzieć, że to taka mała przenośna bateria, która służy do ładowania urządzeń zewnętrznych między innymi smartfonów, tabletów, smartwatchów, kompaktowych aparatów i wszelkich urządzeń mobilnych innego typu. Powerbank możesz zabrać ze sobą w podróż, na wycieczkę, do szkoły, samochodu, gdziekolwiek się znajdziesz, będziesz w stanie naładować swojego smartfona lub inne urządzenie za pośrednictwem powerbanku. Jest to jedna z tych rzeczy, która bardzo przydaje się ludziom często podróżującym, którzy muszą być w ciągłym kontakcie z innymi lub też mają potrzebę do „bycia online” w możliwie jak największym zakresie.

Co musisz wiedzieć o powerbanku? Który będzie dla Ciebie najlepszy? Wpierw musisz sobie zadać pytanie, do czego głównie będzie używał powerbanku. Od tego zależy wybór konkretnego modelu. Jeśli na przykład dużo podróżujesz dobrze będzie wybrać powerbank lekki, o kompaktowych rozmiarach, ale jednocześnie wystarczająco pojemny, aby mógł skutecznie naładować urządzenie.

ładowarka powerbank podłączona do smartfona
Powerbank podłączony do smartfona

Warto jeszcze, aby powerbank posiadał funkcję szybkiego ładowania. Pamiętaj jednak, że ów funkcja uzależniona jest również od samego urządzenia – smartfon musi obsługiwać szybkie ładowanie, dodatkowo musisz posiadać oryginalny wysokiej jakości kabel, którym przeprowadzić procedurę ładowania. Powerbanki z funkcjami szybkiego ładowania są dostępne już na rynku. Szybkie ładowanie ma ogromne zalety, ale musisz pamiętać o jednej rzeczy. Czym szybciej baterię ładujesz, tym więcej ciepła wytwarza Twój smartfon, a ciepło jest wrogiem baterii, obniża jej trwałość, ciepło może również wpływać negatywnie na samo urządzenie, powodując szybsze zużywanie się podzespołów. O dobrych praktykach z ładowaniem opowiem w innym artykule.

Dodatkowe funkcje w powerbanku

Współczesne powerbanki oferują nie tylko możliwość naładowania wybranego urządzenia, ale również posiadają dodatkowe funkcje. Najczęściej spotykanym dodatkiem jest dioda – latarka, która może być pomocna w terenie, na przykład gdy wysiadł akumulator w samochodzie, a Ty jesteś na nieoświetlonej drodze, wówczas możesz skorzystać z dodatku, aby sprawdzić pod maską co też takiego się stało. Funkcja niepozorna ale czasami przydatna. Inną funkcją jest możliwość rozruchu akumulatora samochodowego. Ta funkcjonalność zarezerwowana jest dla droższych powerbanków, które są w stanie wytworzyć w ułamku sekund bardzo duży ładunek elektryczny, który będzie w stanie „rozruszać” Twój samochód. Jest to mało znana funkcjonalność, wymagająca dużej ostrożności. W niektórych modelach powerbanków można znaleźć nawet gadżety w postaci radia FM czy też transmitera fal radiowych. Czego to producenci nie wymyślą 🙂